top of page

Blog

XVI Mistrzostwa Polski Lekarzy w MTB

Rok 2013 przyniósł wiele zmian jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski Lekarzy w MTB. Po raz pierwszy od szesnastu edycji impreza odbyła się w centrum Polski - w Zgierzu k/ Łodzi. Z ogromną radością, ale również nieukrywaną obawą podjąłem się kontynuowania dzieła Marka Paściaka i Macieja Pająkowskiego, którzy stworzyli imprezę w 1998 roku. W związku z zagęszczeniem imprez na początku września, po krótkiej dyskusji w gronie organizatorów podjęliśmy ryzykowną decyzję o zmianie terminu na czerwiec. Postanowiliśmy połączyć MPL z planowaną przez nas drugą edycją pikniku rowerowego „mediCup” oraz II Mistrzostwami Polski Uczelni Medycznych.


Impreza odbyła się 23 czerwca w Zgierzu koło Łodzi. Pomimo wyjątkowo płaskiego ukształtowania terenu w środkowej Polsce, udało nam się przygotować techniczną, mocno interwałową pętlę z ponad 100m przewyższenia na 4,8km długości. Wydaje się, że trasa zaskoczyła wielu przyjezdnych i mam nadzieję, że spodobała się na tyle, by powrócili do nas w przyszłym roku.


Poza wyścigami dla kolarzy (tych rekreacyjnych i tych bardziej zaawansowanych), na wszystkich uczestników czekało sporo atrakcji. Centralny punkt specjalnie stworzonego miasteczka namiotowego zajmował wielki dmuchany kleszcz, w którym studenci z IFMSA-Poland informowali, przestrzegali i tłumaczyli wszystko co związane z chorobami odkleszczowymi. Na miejscu był również superbohater Szczeppan Kleszcz, który uczył najmłodszych jak chronić się przed kleszczami. W kolejnych punktach można było zasięgnąć porady w kwestii rzucania palenia od specjalistów z akcji „Antitobacco” oraz wykonać badania spirometryczne u studentów ze Studenckiego Koła Naukowego DynamoLab. Dzieci mogły wystartować w rajdzie przygodowym o specjalnej formule lub wziąć udział w warsztatach plastycznych realizowanych dzięki pomocy Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu. Dodatkowo, każdy uczestnik mógł wziąć udział w losowaniu rowerowych akcesoriów na zakończenie imprezy.


Wcześniejsze prognozy pogody oraz deszczowy niedzielny poranek skutecznie odstraszyły część uczestników, a szkoda, bo niebo szybko się rozchmurzyło i piękne czerwcowe słońce towarzyszyło obecnym na Malince do późnych godzin wieczornych. Pomimo wspomnianych nieprzychylnych prognoz oraz aż 13 ogólnopolskich imprez w kolarstwie górskim jakie odbywały się tego dnia w naszym kraju, na starcie w Zgierzu stanęło łącznie blisko 90 osób.


Walka na trasie była zacięta. Najszybsi okazali się: Kinga Rogozińska ze Zduńskiej Woli oraz student medycyny - Sebastian Swat z Przeźmierowa. Najszybszym lekarzem okazał się niezmiennie od ładnych paru lat Wojtek Szczotka, drugi był tegoroczny absolwent łódzkiego Umedu – Mateusz Adamkiewicz a trzeci Andrzej Łoś z Gdańska. Wśród kobiet – lekarzy triumfowała Agnieszka Bolesta przed Edytą Swat i Agnieszką Goździńską, najszybszą studentką była zaś Joanna Jeruzal. Warto zaznaczyć, że lekarze zajmowali również bardzo często miejsca na podium w klasyfikacji open. Wszystkim zwycięzcom gorąco gratulujemy a po szczegółowe wyniki w klasyfikacjach i kategoriach wiekowych odsyłamy na stronę zawodów (mtbcup.medicycling.eu).


Mistrzowie Polski Lekarzy w Kolarstwie Górskim 2013: od lewej Edyta Swat, Agnieszka Bolesta, Sebastian Swat, Tomasz Kaczmarek, Wojtek Szczotka, Janusz Lewandowski, Tomasz Misztalski (schowany za Wojtkiem Szczotką).


Pośród nagród znalazły się m.in. badania wydolnościowe od DynamoLab, indywidualne plany treningowe oraz bon zniżkowy na udział w zgrupowaniu kolarskim na Teneryfie (wiosna 2014) od BikeLab, kursy windsurfingu od FunWind oraz pamiątkowe koszulki Mistrzów Polski. Statuetkę Fair Play ufundowaną przed Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi - dr Grzegorza Mazura otrzymał dr Witold Burchaciński z Gliwic.


Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie, miłe słowa oraz cenne uwagi. Dziękuję sponsorom, partnerom i wolontariuszom. Do zobaczenia za rok !


Wielkie podziękowania dla:

Dr Marka Paściaka, dr Macieja Pająkowskiego oraz dr Janusza Lewandowskiego za ogromny wkład w rozwój kolarstwa górskiego wśród lekarzy oraz możliwość kontynuowania ich dzieła.

p. Magdaleny Rydz, p. Aliny Paradowskiej, p. Małgorzaty Lewandowskiej z OIL w Łodzi – za pomoc w formalnościach i nagłośnieniu imprezy wśród lekarzy

prof. Radzisława Kordka za przybycie, wystartowanie wyścigu głównego mężczyzn oraz dekorację zwycięzców

dr Gianluca Padula – za przybycie i wręczenie nagród

p. Sławomiry Kubik z Urzędu Miasta Zgierz

p. Roberta Stańczyka z MOSiR Zgierz

p. Dorocie Kubicz z firmy Crater

Krystiana Pecia – za stworzenie oprawy graficznej imprezy

Agaty Krzyżanowskiej – za stworzenie ilustracji do książeczki dla dzieci

Karoliny Grochulskiej z Biura Wydawnictw Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Jana Górskiego – za stworzenie interaktywnego profilu trasy

Łukasza Biernackiego oraz Łukasza Żurawskiego ze sklepu Bikemia – za serwisowanie rowerów uczestników

Tomasza Zielińskiego, Łukasza Sompolińskiego, Pawła Porczyka oraz Barnaby Pustelniaka – za pomoc w znakowaniu trasy

Magdaleny Wójcik, Antka Kwiatkowskiego oraz Macieja Nowosławskiego - za piękne zdjęcia

Marcina Piwnika – za film z imprezy

Przemka Kostrzewy – właściciela firmy ProTimer oraz administratora portalu Cyklomaniak.pl

Marcina Kliżewskiego

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu – za przeprowadzenie warsztatów plastycznych dla dzieci

Biura Promocji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – za pomoc w logistyce i transporcie

Studentów z IFMSA Poland – Oddział Łódź za przeprowadzenie akcji „W kleszczach kleszczy” oraz „Antitobacco”

Harcerskiego Klubu Rowerowego „Wigry” ZHP Hufiec Zgierz – za obstawienie trasy

Studenckiego Koła Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof – za zabezpieczenie medyczne imprezy

Studenckiego Koła Naukowego DynamoLab – za przeprowadzenie badań spirometrycznych

Studenckiego Radia Żak – za nagłośnienie imprezy, zaplecze muzyczne oraz komentowanie imprezy


Dziękuję sponsorom, bez których nie bylibyśmy w stanie sprostać organizacji mediCup:

Uniwersytetowi Medycznemu w Łodzi, Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi, KU AZS Umed Łódź, Coca-Cola HBC Polska, BikeLab, DynamoLab, FunWind, Top Print, Sikora Catering, Wosk i Wizaż


Z głębi serca dziękuję całej ekipie organizatorów, którzy dołożyli wszelkich starań aby impreza się udała. Dziękuję Kasi Kowal, Ani Potocznej, Kasi Pelińskiej, Basi Lewandowskiej, Asi Kosielskiej, Małgorzacie Kosielskiej, Szymonowi Gałczyńskiemu, Mateuszowi Adamkiewiczowi, Przemkowi Trzcińskiemu, Łukaszowi Sokołowskiemu, Michałowi Podgórskiemu, Piotrowi Kosielskiemu Seniorowi, Mateuszowi Wiatrowi. Współpraca z Wami była dla mnie przyjemnością :)


Powiązane posty
Sprawdź ponownie wkrótce
Po opublikowaniu postów zobaczysz je tutaj.
Archiwum
Follow Me
  • Grey Facebook Icon
bottom of page