top of page

Blog

Wyścigowy debiut studenckiej części Medicycling Team


Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim - Przesieka 2012!


W dniach 25-27 maja 2012r. Medicycling Team oficjalnie zadebiutował na polskiej scenie MTB :) Studencka część naszej drużyny w postaci sekcji kolarskiej Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz dwóch sympatyków projektu medicycling.eu odpowiedzialnych za logistykę i plany treningowe zmierzyło się z najlepszymi żakami w Polsce na kamienistych i niebezpiecznych karkonoskich szlakach.


Przesieka przywitała zawodników piękną pogodą. Na starcie stanęło 170 mężczyzn oraz 74 kobiety z całego kraju. W pierwszym dniu zmagań odbył się wyścig indywidualny na czas, który pozwolił na rozstawienie zawodników w odpowiednich sektorach startowych wyścigu głównego, który miał miejsce w dniu następnym.

Trasa była bardzo wymagająca technicznie, mnóstwo korzeni i kilka sekcji kamienistych zjazdów, niekiedy dodatkowo poprzedzonych sporą ilością błota i kałuż. Całościowo jednak bardzo ciekawa, zróżnicowana i pozwalająca na regenerację w trakcie pętli. Oprawa zawodów również była imponująca: serwis i strefa testów Shimano, pomiar zawartości tkanki tłuszczowej prowadzony przez firmę Diagnostix, możliwość odpłatnego skorzystania z masażu po wyścigu czy wreszcie stoisko dystrybutora firmy Blacx - producenta sztyc pneumatycznych do rowerów enduro. Całemu wydarzeniu towarzyszyła wspaniała, koleżeńska atmosfera.


Mimo niebezpiecznych fragmentów całej naszej drużynie udało się ukończyć zawody jedynie z drobnymi zadrapaniami i siniakami, z uśmiechem na ustach i ogromną motywacją do dalszych treningów i startów.

W wyścigu Pań reprezentowały nas Ania Banaszek (35 miejsce) i Marta Roczek (60 miejsce). Spośród medyków najwyżej uplasowała się Maria Czubak z Warszawskiego Uniwerstytetu Medycznego, zajmując 22 lokatę. Liderem rywalizacji została zgodnie z oczekiwaniami Weronika Rybarczyk.

Nasza reprezentacja wśród mężczyzn była nieco liczniejsza, najwyżej uplasował się Miłosz Bik (47 pozycja), nieco dalej Szymon Gałczyński (66 miejsce), Karol Tomaszewski (77 msc.), Michał Komoń (80 msc.) i Piotr Kosielski (84 msc.) W trzeciej 50-tce znaleźli się Oskar Kublin (106 msc.), Paweł Kotek (113 msc.) i Mateusz Adamkiewicz (142 msc.), który jechał na trzeci wynik drużyny, ale defekt roweru zepchnął go na dalsze pozycje. Defektu nie ustrzegł się również Tomasz Janczyk, który "złapał gumę" już na pierwszym okrążeniu. Wśród medyków bardzo wysoko sklasyfikowany został Sebastian Swat z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego - 5 miejsce! Bezkonkurencyjny pozostał Marek Konwa, który jechał tak szybko, że ciężko było złapać ostrość robiąc mu zdjęcia :)


Podsumowując: Świetna trasa + wspaniała atmosfera + dobra organizacja = fantastyczny weekend :)

Dziękujemy głównemu organizatorowi - Grzegorzowi Miedzińskiemu za udaną imprezę oraz wszystkim startującym za wspaniałą rywalizację i współzawodnictwo w duchu fair play!

Za utrwalenie tych wspaniałych chwil na zdjęciach dziękujemy Asi Kosielskiej i Mikołajowi Kwiatkowskiemu z naszego teamu.


Powiązane posty
Sprawdź ponownie wkrótce
Po opublikowaniu postów zobaczysz je tutaj.
Archiwum
Follow Me
  • Grey Facebook Icon
bottom of page